Registrace/Přihlášení pomocí ISDS

  • Petr Dimmer
    13. July 2020

Po zvolení příslušné volby bude Uživatel přesměrován na přihlašovací stránku ISDS, kde si vybere jednu z možností přihlášení do datové schránky a přihlásí se. 

Následně systém vyzve Uživatele k odsouhlasení s předáním údajů ze systému ISDS do Portálu občana a po odsouhlasení bude přesměrován zpátky do Portálu občana jako přihlášený a autentizovaný uživatel.

Pokud Uživatel nepotvrdí souhlas s předáním údajů, neproběhne ani přihlášení do Portálu občana.

Pokud Uživatel nepředá pomocí ISDS e-mailovou adresu otevře se registrační formulář s předvyplněnými údaji, kde Uživatel musí doplnit povinné údaje (zejména e-mailovou adresu) a stisknout tlačítko Registrace uživatele. Na e-mailovou adresu Uživatele bude zaslán e-mail s pokyny pro další postup. Tento e-mail obsahuje tzv. jednorázovou vstupenku - odkaz na stránku Portálu občana pro potvrzení registrace, na který je nutné kliknout pro dokončení registrace. Odkaz je platný po dobu 24 hodin. Po uplynutí této doby si Uživatel musí po přihlášení znovu nechat vygenerovat tento ověřovací e-mail. Některé e-mailové služby můžou tento mail vyhodnotit jako spam. Nenajdete-li proto tuto zprávu ve složce s doručenou poštou ve vašem poštovním klientovi, zkontrolujte složku, do které je přesouván spam. 

Pokud Uživatel zadal při registraci neplatný e-mail, je možné si jej po přihlášení změnit.

Kontrolu registračních údajů může provést kliknutím na dlaždici Profil občana, nebo v pravém horním rohu, po kliknutí na přihlašovací jméno, výběrem položky Profil občana.

Po úspěšné registraci je možné si pro existující účet přidat další účet, kterým se bude možné přihlašovat.

Registrace nového Uživatele pomocí datové schránky zaručí i automatickou verifikaci registračních údajů.